субота, 20 лютого 2016 р.

Всеукраїнський семінар у Тернополі

18-19 лютого 2016 року в м. Тернополі проведено Всеукраїнський семінар у рамках Школи педагогічної майстерності «Педагогічний стартап» за участю завідувача сектору організації заходів Інституту модернізації змісту освіти Олени Артеменко, методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти, відповідальних за викладання предметів «Правознавство» і «Образотворче мистецтво», а також проведення конкурсу «Вчитель року» в областях України; представників департаменту освіти Тернопільської обласної державної адміністрації, міської ради Тернополя, Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторингу, ТСШ №3,7, ТЗОШ №4.
Метою семінару було поширення передового досвіду роботи переможців всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015», вчителів м.Тернополя - Кізілової Г.О.(ТЗОШ №4 - образотворче мистецтво), Кульчицької Т.В. (ТСШ №7- правознавство), вивчення досвіду роботи ТОКІППО, управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу з питань впровадження освітніх інновацій у Тернополі, поширення кращого педагогічного досвіду педагогів міста та розвитку мистецьких здібностей обдарованих школярів.
На пленарному засіданні, якевідбувалося у перший день роботисемінару в Тернопільськійспеціалізованійшколі І-ІІІ ст. № 3 з поглибленимвивченняміноземнихмов, заступник міського голови Леонід Бицюраознайомив присутніх із сучасним станом і перспективами подальшогорозвиткуосвітньоїгалузіТернополя, зазначив, щоорганимісцевогосамоврядування сприяютьвпровадженню інновацій у навчальних закладах міста, підтримують та заохочують творчих педагогів.
Начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похилякокреслила шляхи реалізації нових підходів до розвитку освітнього простору Тернополя.
Галина Литвинюк, директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторингу, поділились із колегами досвідом організації в місті результативної системи роботи з творчими педагогами,розповіла про інноваційні форми розвитку професійних компетентностей педагогічних працівників у закладах освіти.
Про особливості добре налагодженої моделі організації та проведення всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в Тернопільській області розповіла заступник директора з навчально-методичної роботи Тернопільського ОКІППО Галина Свінних. Заступник директора з наукової роботи Тернопільського ОКІППО Володимир Іванович Уруський наголосив на необхідності подальшої співпраці з вищими педагогічними навчальними закладами області як запоруки підготовки висококласних сучасних педагогів.
Тернопільські педагоги, переможці Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2015» , вчитель правознавства ТСШ №7 Тетяна Кульчицька, вчитель образотворчого мистецтва ТЗОШ №4 Галина Кізілова та фіналіст даного конкурсу, вчитель ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука», Олександра Флешар розкрили власні секрети успіху та продемонстрували ефективні, інноваційні елементи досвіду роботи.
У Тернопільській ЗОШ І-ІІст.№4 директор Левенець Н.І., у Тернопільській СШ І-ІІІ ст. № 7 директор Константинова С.М. презентували навчальні заклади, розповіли про досягнення та перспективи розвитку шкіл в умовах модернізації навчально-виховного процесу на засадах освітніх інновацій.
Учасники педагогічногостартапуподивилися майстер-класта побували на уроках правознавства вчителяТернопільської СШ І-ІІІ ст. № 7 Тетяни Кульчицької та вчителя образотворчого мистецтва ГалиниКізілової.
Уроки педагогів були проаналізовані відповідно до вимог. Зокрема, урок образотворчого мистецтва детально проаналізувала директор ТКМЦ НОІМ Галина Литвинюк. Учасники семінару відзначали високий рівень професійної компетентності вчителів. Самоаналіз уроків, зроблений педагогами, свідчив про високу методичну підготовку освітян, вміння ґрунтовно проаналізувати усі форми та методи роботи та побачити шляхи покращення ефективності уроку.
Досвідом роботи та секретами свого успіху поділилася переможець обласного етапу конкурсу «Учитель року-2016» в номінації «Математика» вчитель ТСШ №7 Людмила Ільчук.
Також педагоги побували в музейній кімнаті Юліуша Словацького у Тернопільській ЗОШ №4. Історично - мистецький екскурс провів Заслужений художник України Євген Удін та заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана Кулянда. Екскурсію шкільною музейною кімнатою Бойової Слави провела заступник директора з виховної роботи ТЗОШ №4 Оксана Петкова.
Відтак, учасники семінару взяли участь у презентаціїбагатовекторногокультурологічного проекту «У майстерні художника» та відкриттішкільної арт-галереї ТЗОШ №4.
Методист Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Федун розповіла присутнім про педагогічні інновації у розвитку мистецьких здібностей школярів м.Тернополя. Нововведення , які зацікавили педагогічну спільноту України, не виникли у місті спонтанно, а постали у результаті системних пошуків, узагальнення кращого багаторічного педагогічного досвіду вчителів. Тому освітяни шукали новіформироботи, котрі б пожвавилимистецькежиттязакладівосвіти Тернополя, активізувалипедагогів до творчоїроботи. Як результат, значно зрослапедагогічнамайстерністьвчителів та відбувається розвитокособистіснихякостейучнів, щогрунтуються на освітніхкомпетенціях.
Цікавими нововведенням було проведення перших у Тернополі дитячих пленерів «Палітра файного міста», «Карпатська палітра», «Палітра святкового міста», відкриття І дитячої художньо-мистецької галереї «Палітра», створення творчої мистецької групи «Удін і Ко» та інш.
Окремі учасники педагогічного стартапу з різних міст України виявили бажання взяти участь у мистецьких заходах, які організовує та проводить управління освіти і науки Тернопільської ради та Тернопільськийкомунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу за сприяння Тернопільської міської ради.
Представники різних областей України зійшлися на думці, що творчий педагог завжди має широкі можливості для інноваційної діяльності. Самевінможеекспериментувати, коригувати методики навчання, пропонуватиновітехнології та методинавчанняпідростаючогопокоління. І підтвердженнямцього є досвідспівпрацінавчальнихзакладів, міськогоуправлінняосвіти, методичного центру науково-освітніхінновацій та моніторингу і митцівТернопільщини.
Учасники семінару відвідали з екскурсією Збаразький замок – перлину Національного історико-архітектурного заповідника «Замки Тернопілля», а також ознайомилися із пам’ятними та історичними місцями «файного міста» Тернополя.
На завершення Всеукраїнського семінару у рамках Школи педагогічної майстерності «Педагогічний стартап» учасники гідно оцінили здобутки педагогів і ефективну, послідовну роботу управління освіти і науки, методичного центру м.Тернополя, обговорили актуальні питання підготовки педагогів до роботи в сучасному інноваційному середовищі, окреслили шляхи мотивування до професійного зростання творчих учителів, організації та подальшого розвитку всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Немає коментарів:

Дописати коментар